TOIMINTAKALENTERI 2020

Kausi 2020

Tammikuu

21.1. ti 18:30 Vuosikokous, Mainingin koulu

31.1. pe Ilmoitus mahdollisista muutoksista vene-, laituri- tai telakkapaikkatiedoissa

24.-26.1. pe-ma Tammikuun viimeinen viikonloppu akkujen latausviikonloppu

Helmikuu

Maaliskuu

7.3. la 9-12 Valvontavuorojen varaus

9.3. ma 18-20 Valvontavuorojen varaus

16.3. ma Sähköt tulee satamaan

16.3. ma 18-20 Valvontavuorojen varaus

9.-20.3. ma-pe Jäsenmaksut ja laiturimaksut laskutetaan jäseniltä

vko 13 KLV vuosijulkaisu ilmestyy

Huhtikuu

7.4. ti 18-20 Runkokatsastus

10.-13.4, pe-ma Pääsiäinen

25.4. la 7:30 Yhteislasku, sammutin ja kaasutarkastus

28.4. ti 18-20 Tiistaikisojen kipparikokous

Toukokuu

1.5. pe Vappu

1.5. pe Toistuvien yöpakkasten poistuttua liitetään vesi satamaan viimeistään 1.5.

1.5. pe Viimeinen peruutuspäivä laituripaikalle

5.5. ti 18:10 Tiistaikisat: kevätkauden 1/7 osakilpailu

6.5. ke 18:00 Uusien jäsenten ilta

9.5. la 7:30 Yhteislasku, sammutin ja kaasutarkastus

11.5. ma Purjehduskoulu, teoria

12.5. ti 18:10 Tiistaikisat: 2/7 osakilpailu

13.5. ke Purjehduskoulu, teoria

15.5. pe Purjehduskoulu, teoria

16-17.5. la-su Purjehduskoulu, käytäntö

16.-17.5. la-su Bergelän kevättalkoot

18.5. ma 18:00 Katsastus

19.5. ti 18:10 Tiistaikisat: 3/7 osakilpailu

21.5. to Helatorstai

21.-24.5. to-su KLV:n perinteinen Tallinna eskaaderi

26.5. ti 18:10 Tiistaikisat: 4/7 osakilpailu

28.5. to 18:00 Katsastus: Laiturit E ja F

Kesäkuu

1.6. ma 17:30 Pukkitalkoot, telakkakentän siivous

2.6. ti 18:10 Tiistaikisat: 5/7 osakilpailu

4.6. to 18:00 Katsastus: Laiturit E ja F

5.-7.6. pe-su Suursaari Race 2020

8.6. ma 18:00 Katsastus: Laiturit G ja H

9.6. ti 18:10 Tiistaikisat: 6/7 osakilpailu

11,6. to 18:00 Viimeinen katsastuspäivä, kaikki laiturit

16.6. ti 18:10 Tiistaikisa 7/7 Viimeinen kevätkisa

19.-20.6. pe-la Bergelän Juhannus
19.-21.6. pe-su Juhannusaika

Heinäkuu

KLV:n toimisto suljettuna
Hanki avaimet, liput ym. ajoissa

27.7.-7.8. ma-pe Varaus, partioleiri mahdollisesti Stora Bredskär:issä

Elokuu

4.8. ti 18:10 Tiistaikisat: syyskausi, 1/7 osakilpailu

11.8. ti 18:10 Tiistaikisat: 2/7 osakilpailu

18.8. ti 18:10 Tiistaikisat: 3/7 osakilpailu

20.8. to 18-20 Bergelän Regatta, kipparikokous

22-23.8. la-su Bergelän Regatta

25.8. ti 18:10 Tiistaikisat: 4/7 osakilpailu

28.8. pe Viimeinen peruutuspäivä telakkapaikalle

Syyskuu

1.9. ti 18:10 Tiistaikisat: 5/7 osakilpailu

8.9. ti 18:10 Tiistaikisat: 6/7

15.9. ti 18:10 Viimeinen tiistaikisa: 7/7

7.-18.9. vko 37-38 Telakkapaikkamaksut laskutetaan jäseniltä

14.9. ma 17:30 Pukkitalkoot

19.9. la 7:30 Yhteisnosto

Lokakuu

3.-4.10. la-su Silakkaa ja Leffoja Bergelässä

10.10. la 7:30 Yhteisnosto

24.10. la 18:00 Kauden päättäjäisjuhla

Satamasta otetaan vedet pois kun yhtäjaksoiset pakkaset alkavat

Joulukuu

1.12. ti Sähköt poistuu satamasta



KOULUTUKSET ks. Espoon Merikoulu